phone+48 509 323 754 msg biuro@technomex.pl fb instagram yt 

Ekso ZeroG Egzoszkielet budowlany

Zrobotyzowany system wspomagający, który obsługuje ciężkie elektronarzędzia na podnośnikach koszowych, dzięki czemu pracownicy zyskują większą wytrzymałość, dokładność i bezpieczeństwo. Poznaj nasz egzoszkielet do podnoszenia ZeroG. 

EksoZeroG - Praca bez ciężaru

 

Stany Zjednoczone wydają 21 miliardów dolarów rocznie na urazy związane z miejscem pracy, które obniżają produktywność. Pracownicy budowlani są pięć razy bardziej skłonni do zgłaszania złego stanu zdrowia. 20% pracowników budowlanych zgłasza silny ból. Znaczna część wynika ze zmęczenia i urazów spowodowanych powtarzającymi się ruchami i zadaniami wykonywanymi ponad głową. Pracownicy mogą czasami doświadczyć poważniejszych urazów np. rdzenia kręgowego. EksoZeroG pomaga zmniejszyć fizyczne obciążenie pracowników budowlanych. Innowacyjna technologia egzoszkieletów Ekso Bionics poprawi jakości życia Twoich pracowników, pomagając im wykonywać ciężkie zadania związane z narzędziami ręcznymi przy mniejszym zmęczeniu, lepszym wykonaniu i mniejszej liczbie urazów w miejscu pracy.

 

ekso zerog napis

Zmniejszenie obciążenia dzięki EksoZeroG.

 

EksoZeroG to mechaniczne ramię, które trzyma ciężkie narzędzia na podnośnikach koszowych i rusztowaniach. To sprężynowe ramię podtrzymujące grawitację przenosi ciężar ciężkich narzędzi. To wspomaganie podnoszenia oszczędza ramionom pracownika fizycznych konsekwencji ciężkiego podnoszenia, dzięki czemu mogą zachować wytrzymałość na to, co naprawdę ważne - precyzyjne użycie narzędzi. Niezależnie od tego, czy Twoi pracownicy używają szlifierki, instalują z dużym wiertłem, czy używają klucza udarowego, to urządzenie poprawia bezpieczeństwo, zmniejsza niedokładność i zwiększa morale pracowników. Urządzenie można zamontować w mniej niż minutę, a stojak manewruje łatwo, dzięki czemu duże zadania są znacznie prostsze.

EksoZeroG - Egzoszkielet do podnoszenia
EksoZeroG Egzoszkielet budowlany

Bezproblemowa integracja z pracownikami

 

EksoZeroG Egzoszkielet budowlany pomaga zmniejszyć fizyczne obciążenie pracowników budowlanych, umożliwiając pracownikom manewrowanie narzędziami i innymi przedmiotami tak, jakby były nieważkie. Montuje się go do podnośników koszowych, takich jak podnośniki nożycowe i standardowe rusztowania.

EksoZeroG jest kompatybilny z każdym narzędziem o wadze do 19 kg, które można bezpiecznie zamontować na końcu ramienia, takie jak nitownice, młoty do rozdrabniania, młoty udarowe, klucze udarowe i szlifierki. Wiele z nich jest przymocowanych za pomocą podwieszenia, ale duże szlifierki można również łatwo przymocować za pomocą „gimbala pierścieniowego”.

Pytania i odpowiedzi - Egzoszkielet do podnoszenia

Czy mogę zamontować EksoZeroG na czymś innym niż podnośniku koszowym lub rusztowaniu (Np. do wózka na rolkach lub do operatora)
W tej chwili EksoZeroG jest przeznaczony do montażu tylko do podnośników koszowych i rusztowań. Jednak zawsze badamy nowe zastosowania i szukamy powszechnych problemów ergonomicznych, które wymagają rozwiązania typu egzoszkielet.
Jaką masę ładunku może obsługiwać EksoZeroG?
EksoZeroG zapewnia do 36,0 funtów (16,3 kg) siły nośnej dla ciężkich narzędzi. Oznacza to, że ładunki o wadze do 36 funtów (w tym uchwyt narzędziowy, narzędzie i stal narzędziowa) będą nieważkie i mogą być bez wysiłku przenoszone w obszarze roboczym. ZeroG może bezpiecznie wydźwignąć cięższe ładunki do 19,1 kg, ale ponieważ zapewnione jest tylko 16,3 kg siły nośnej, cięższe narzędzia nie będą całkowicie nieważkie.
Jakie narzędzia są kompatybilne z EksoZeroG?
EksoZeroG współpracuje z dowolnym narzędziem o wadze do 42,0 funtów (19,1 kg), które operator może bezpiecznie zamontować na końcu ramienia ZeroG. Wiele narzędzi jest mocowanych za pomocą procy. Do najczęstszych narzędzi należą nitownice, młoty udarowe/ demonstracyjne, młoty udarowe i klucze udarowe. ZeroG działa również dobrze z dużymi szlifierkami, które można łatwo przymocować za pomocą „gimbala pierścieniowego”, aby znacznie ułatwić duże prace szlifowania poprzez wyeliminowanie ciężaru narzędzia.
Gdzie mogę zamontować EksoZeroG?
EksoZeroG jest przeznaczony do montażu zarówno na podnośnikach koszowych (AWP), takich jak podnośniki nożycowe, jak i na standardowych poręczach rusztowań. Istnieją dwa różne uchwyty do ZeroG, anteny i rusztowania, które można zamówić lub wypożyczyć w zależności od konkretnego zastosowania. ZeroG można zamontować w obu lokalizacjach w mniej niż minutę.
Jaka konserwacja jest wymagana dla EksoZeroG?
EksoZeroG został zaprojektowany tak, aby wymagał minimalnej konserwacji, aby utrzymać go w dobrym stanie. Łożyska są uszczelnione, dzięki czemu nie jest wymagane smarowanie. Najważniejszym krokiem w opiece nad ZeroG jest utrzymanie go w czystości i upewnienie się, że ruchome części są trzymane z dala od zanieczyszczeń. Zalecany harmonogram konserwacji/czyszczenia i instrukcje znajdują się w instrukcji obsługi.

Gotowy na bezpieczniejszą i mądrzejszą pracę?

EksoZeroG w połączeniu z EVO może wyposażyć cały Twój zespół, od pracowników linii montażowej na hali produkcyjnej po pracowników budowlanych we wszystkich lokalizacjach. EVO to trwała technologia noszenia górnej części ciała, zaprojektowana w oparciu o opinie Ford Motor Company i innych liderów branży, którzy używali oryginalnej kamizelki EksoVest. Jako kolejny krok w ewolucji tego egzoszkieletu, EVO jest w stanie poprawić ludzkie możliwości, zapewniając wsparcie talii, kręgosłupa, ramion i ramion pracowników, aby zapewnić lekki system równowagi i pomóc w szerokiej gamie zastosowań przemysłowych.

EVO to przemysłowy egzoszkielet, który jest doskonałym narzędziem do poprawy produktywności pracowników na placach budowy, a także do usprawnienia montażu. Na przykład grupa Forda używała kamizelek w procesie montażu pojazdów, aby zapewnić dynamiczne podparcie ciężaru ciała, co pomogło pracownikom wykonywać z łatwością prace nad głową, które wymagają potencjalnie bolesnego ruchu, takiego jak sięganie do sufitu. Świetnym tego przykładem była pomoc pracownikom w szybszym instalowaniu filtrów paliwa w nowych modelach pojazdów, bez nadmiernego wysiłku i znacznie zmniejszonego dyskomfortu. Budowa i montaż samochodów to trudne zadania, a każda praca wymagająca od pracowników ciągłego sięgania i podnoszenia powyżej wysokości klatki piersiowej stanowi znaczne ryzyko obrażeń. EVO i EksoZeroG nie tylko pomagają w obciążeniu fizycznym. Pomagają również zapobiegać przegrzaniu pracowników dzięki przepływowi powietrza zapewnianemu przez nowy model EVO. W połączeniu te dwa urządzenia sprawiają, że intensywne sprawy pracownicze są znacznie bardziej znośne.

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o EksoZeroG? Porozmawiaj z jednym z naszych ekspertów ds. sprzedaży EksoWorks i zapoznaj się z demonstracją produktu lub kup teraz online.

 

Poproś o więcej informacji

Egzoszkielet do pracy na preferencyjnych warunkach?

Oferujemy kompleksowe rozwiązania finansowe, które umożliwiają nabycie egzoszkieletu rehabilitacyjnego lub dla pracownika
bez konieczności ponoszenia pełnych kosztów na start.
Dofinansowanie
Dofinansowanie

Dowiedz się, jak możesz uzyskać zwrot nawet kosztów jakie poniosłeś na zakup egzoszkieletu dla pracownika.

System ratalny
System ratalny

Skorzystaj z bezpiecznego, indywidualnego i dopasowanego do Twoich potrzeb i możliwości - planu ratalnego.

Leasing
Leasing

Skorzystaj ze sprawdzonej oferty leasingu.

Zakup lub wynajem
Zakup lub wynajem

Wybierz wariant w zależności od swoich potrzeb.

Chcesz dowiedzieć się więcej?